E S L, a. s.

Dukelská třída 247/69
614 00 Brno

telefon: 545 212 418

email: esl@esl.cz

Facebook

Google+

YouTube

tel.: +420 517 071 222

e-mail: l.simka@esl.cz


Kontaktujte nás

Jméno *:
Telefon:
E-mail *:
Zpráva *:

1. Výukové centrum technických znalostí

Výukové centrum je sestavou jednotlivých výukových modulů (=skládají se z nosné konstrukce panelu s příslušenstvím, prvků a armatur technických zařízení budov a prvků elektroinstalace). Výukové moduly jsou vzájemně propojeny a tvoří funkční celek. Tento je dle potřeby nainstalován např. v prostorách školy nebo školicího střediska, včetně připojení na přiváděná média (plyn, elektřina, voda apod.).

Sestava modulů je opatřena i příslušnou elektroinstalací včetně systému měření a regulace (MaR). Je tak možné zcela reálně předvádět provoz jednotlivých technických zařízení budov (TZB), např. teplovodní plynové kotelny, různé typy ohřívání teplé vody, funkci solární soustavy, provoz tepelného čerpadla a řadu dalších aplikací.

Výukové moduly jsou navrženy tak, aby je bylo možné kombinovat a zapojit do sestav dle individuálních potřeb. (Jednotlivé výukové moduly jsou specifikovány v technickém katalogu, který vám na vyžádání rádi zašleme).

Sestava modulů je řízena vlastním softwarem s možností vzdáleného ovládání – VIZUALIZACE.

Zapojená sestava umožňuje znázornit:

  • reálný provoz moderních zdrojů tepla (kondenzační plynový kotel, tepelné čerpadlo, kotle na dřevo a pelety, solární panely a další technická zařízení budov - TZB)
  • výrobu a využití teplé vody (ohřev TV deskovým výměníkem, přímý i nepřímý akumulační ohřev, zapojení zdravotně technických zařízení a jiné)
  • měření spotřebované energie a účinnosti zařízení TZB
  • měření hydrauliky topného okruhu
  • a další
EU
PROJEKTY EU
ČSTZB Steril Logo