facebook
e-shop

Proč deskové výměníky Alfa Laval

Proč si vybrat rozebíratelný deskový výměník tepla Alfa Laval

Rozebíratelné deskové výměníky tepla Alfa Laval jsou navrženy tak, aby splňovaly ta nejnáročnější očekávání, pokud jde o energetickou účinnost, kompaktní rozměry a spolehlivý výkon.

 

Vysoká energetická účinnost

Díky inovativnímu designu desek poskytují lepší distribuci média po celém povrchu desky. To vede k vynikajícímu přenosu tepla a vysoké energetické účinnosti díky odstranění mrtvých zón a snížení rizika zanášení.

 

Kompaktní rozměry

Kompaktní konstrukce našich rozebíratelných deskových výměníků tepla usnadňuje jejich instalaci v malých prostorách. Výměníky jsou navrženy pro snadnou instalaci a rychlé uvedení do provozu.

 

Spolehlivý výkon

V závislosti na typu médií a parametrech tlaku a teploty jsou rozebíratelné deskové výměníky tepla Alfa Laval vyrobeny tak, aby splňovaly ta nejvyšší očekávání z hlediska výkonu a životnosti. Rozebíratelné deskové výměníky tepla jsou k dispozici také ve verzi s certi­fikací AHRI. Tato řada se nazývá AQ. Certifikace výkonu odpovídá normě AHRI 400 a je ověřena certifikačním programem deskových výměníků tepla kapalina‑kapalina (LLHE).

 

Snadná a bezpečná údržba

Naše těsnění a systém zarovnání desek umožňuje snadnou a efektivní údržbu s minimálními náklady. Rám je vybaven prvky, které podpírají jednotku a zajišťují její bezpečné rozebrání a složení během servisu.

 

Deset základních rad jak udržet váš rozebíratelný deskový výměník tepla ve skvělé kondici

1/ Ujistěte se, že provozní podmínky (teploty a průtoky) jsou v souladu s návrhovými parametry.

2/ Při napouštění výměníku vždy otevírejte a zavírejte ventily pomalu, aby nedocházelo k tlakovým vlnám a vodním rázům.

3/ Používejte vstupní filtry a síta k ochraně výměníku před zanášením nečistotami.

4/ Pravidelně kontrolujte, zda se nemění teplota a tlak a zda nedochází k prosakování.

5/ Pečujte o stahovací šrouby, udržujte je čisté a dobře promazané.

6/ Monitorujte účinnost přenosu tepla. S pomocí tohoto nástroje zjistíte vnitřní stav výměníku, aniž byste ho museli odstavovat a otevírat.

7/ Pravidelně čistěte výměník pomocí CIP, abyste předešli nutnosti manuálního vyčištění.

8/ Odstavené výměníky vždy udržujte v čistotě a suchu. Pokud výměník nebude delší dobu v provozu, propláchněte ho čistou vodou a úplně vypusťte.

9/ Chraňte výměník před postříkáním vodou a deštěm. Zabraňte přístupu UV záření. Výměník by měl být umístěn v dostatečné vzdálenosti od zařízení produkujících ozón (stroje a svítidla), který způsobuje degeneraci těsnění).

10/ Aby byla zabezpečena garantovaná výkonnost, spolehlivost a životnost výměníku, používejte pouze originální náhradní díly. Udržujte si zásobu nejdůležitějších náhradních dílů a uchovávejte je v souladu s instrukcemi pro skladování.

 

Pájené

V roce 1931 představila společnost Alfa Laval svůj první výměník tepla pro pasterizaci mléka. Tento klasický rozebíratelný výměník tepla posloužil později jako základ pro mědí pájené deskové výměníky, které byly jako první na světě uvedeny na trh společností Alfa Laval v roce 1977.

Od té doby stále pracujeme na jejich vývoji s cílem optimalizovat jejich výkon a spolehlivost. Pájené deskové výměníky tepla mají mnoho výhod. Technologie pájení eliminuje potřebu těsnění a tlustých rámových desek a zaručuje vynikající odolnost vůči tlaku a tepelné únavě v široké škále aplikací vytápění a chlazení.

Pájené deskové výměníky tepla Alfa Laval jsou často přirozenou první volbou zákazníků po celém světě.

 

Pět důvodů, proč si koupit pájený deskový výměník tepla Alfa Laval

1/ Je navržený tak, aby obstál i ve velmi náročných podmínkách  

Jako přední světový výrobce má Alfa Laval dlouholeté zkušenosti v oblasti navrhování pájených výměníků tepla, které odolávají vysokým tlakům a tepelné únavě. Roky výzkumu a vývoje, unikátní patentovaná řešení a inovativní konstrukce našich výrobků spolu s rozsáhlým testovacím programem jsou zárukou jejich mimořádně dlouhé životnosti.

2/ Široká nabídka řešení

Alfa Laval nabízí širokou řadu pájených deskových výměníků mnoha rozměrů a výkonů. K dispozici jsou různé typy kanálů a připojení tak aby vyhověly specifických provozním parametrům a široké škále výkonů. Pájené výměníky mohou být navrženy jako jedno-, dvou- nebo vícechodé jednotky. Pro každý konkrétní požadavek máme ideální řešení. Můžete si zvolit výměník ve standardní konfiguraci, nebo jednotku navrženou podle vašich vlastních potřeb. Rozhodnutí je zcela na vás.

3/ Plně v souladu s PED

Mechanické a materiálové charakteristiky všech pájených deskových výměníků tepla Alfa Laval odpovídají požadavkům evropské směrnice pro tlaková zařízení PED. Výměníky je možné dodat také v souladu s jinými směrnicemi nebo různými národními předpisy.

4/ Krátké dodací lhůty a rozsáhlá servisní síť

Alfa Laval je skutečným světovým hráčem. Naše regionální obchodní zastoupení fungují jako spolehlivý prostředník mezi výrobními závody a distributory a starají se o rychlé dodávky zákazníkům. Proto se na nás můžete s důvěrou obrátit, ať už se zrovna nacházíte kdekoliv.

5/ Partner, kterému můžete důvěřovat

Rozsáhlé know-how a dlouholeté zkušenosti dělají z Alfa Laval ideálního obchodního partnera pro aplikace vytápění a chlazení. Můžete se spolehnout, že vám pro vaše specifické potřeby nalezneme to nejlepší řešení.

 

Izolace

Pro většinu typů výměníků nabízíme také izolaci vhodnou pro aplikace vytápění a chlazení. Dle použití jsou dodávány dva základní druhy izolace – pro ohřev a pro chlazení.

Když je teplota výměníku nižší, než je teplota jeho okolního prostředí, začne se na jeho povrchu srážet voda. Pro chlazení proto používáme polyuretanovou izolaci a nikoliv minerální vlnu, která by vlhla. Pro ohřev je však levnější minerální vlna naprosto dostačující.

Tepelné izolace dodávané k pájeným a tavně spojovaným deskovým výměníkům tepla se snadno instalují a demontují. Izolace chrání svazek desek výměníku a omezuje sálání tepla a únik vlhkosti v místě, kde je výměník provozován. Pro menší typy výměníků, do typu CB110, jsou standardní izolace dodávány na objednávku jako volitelné příslušenství. K větším výměníkům tepla jsou izolace stavěné na míru ve výrobním závodě a tedy objednávány jako jejich součást. V naší nabídce najdete různé izolace v závislosti na nárocích použití.

 

Přednosti

Izolace šetří energii a poskytuje ochranu před horkým svazkem teplosměnných desek. Zároveň zaručuje suché a příjemné pracovní prostředí v okolí výměníku. Graf níže ukazuje hodnotu výkonu neizolovaného výměníku tepla (W), která se ztrácí do okolního prostředí. Je zobrazena jako funkce rozdílu (∆t) mezi teplotou uvnitř deskového výměníku tepla a teplotou okolí

máte zájem o naše služby? napište nám

Servisní centrum pro ROTHENBERGER Brno

Dukelská třída 247/69
614 00 Brno

mapa

Telefon: 545 240 706

E-mail: rothenberger@esl.cz

Servisní centrum pro ROTHENBERGER Praha

Kyslíková 1984/4,
143 00 Praha

mapa

Servisní technik:
Marek Nejez

Telefon: 545 240 706

E-mail: rothenberger@esl.cz