facebook
e-shop

70 let profesionality ROTHENBERGER

Všechno nejlepší (Herr) ROTHENBERGER!

Společnost ROTHENBERGER založil ve Frankfurtu nad Mohanem v roce 1949 technik Edwin Rothenberger. Nabízel nářadí, stroje a svářecí techniku svým „kolegům“ a rychle začal získávat nové a nové věrné uživatele po celé zemi.

Revolučním byl rok 1967, kdy ROTHENBERGER představil systém R, který zcela změnil práci instalatérů - odstranil nutnost používání armatur. Už nebyly nutné potrubní spojky, rozdvojky ani kolena, což šetřilo čas i spotřebovaný materiál.

Dnes má společnost 1 800 zaměstnanců, celkem osm značek a jediný cíl - spokojené zákazníky (řemeslníky), kteří dosahují produktivity díky práci s profi nářadím ROTHENBERGER.

TOP 5 produktů ROTHENBERGER

Vybrat TOP 5 produktů ROTHENBERGER je téměř nemožné, protože top je celý nabízený sortiment. Vybrali jsme tedy ty, které kupujete nejčastěji. Tady jsou.

ROMAX 3000 AC – elektrohydraulické lisovací kleště

Elektrohydraulický přistroj se síťovým provozem pro systémové lisování tvarovek do průměru 54 mm, u tvarovek z plastu a hliníku až do průměru 110 mm.

Toto zařízení dokáže slisovat tvarovku s gumovou výstelkou a tím vytvořit plnohodnotný spoj. Toto spojování je po stránce rychlosti

ROMAX 3000 AC je rychlý, lehký a bezpečný. Ideální pro sériovou výrobu fitinkových spojů, na stavbách. Kleště mají nízkou hmotnost a vyvážené těleso a práci zvládnete jednou rukou.

VÝHODY

 • 5 m dlouhý napájecí kabel
 • Servisní interval stroje na 20.000 lisování
 • Rozšířený rozsah provozních teplot: -10 °C až +60 °C
 • Píst se zasouvá automaticky po každém dokončení lisování
 • LED osvětlení k optimálnímu osvětlení pracovního místa
 • Rychlý lisovací cyklus, trvá cca. 5 vteřin
 • Hlava s čelistí může být otočená až o 360°, což umožňuje snadnou obsluhu a práci i v těžko dostupných místech.

SUPER FIRE 4 HOT BOX - Sada pro tvrdé a měkké pájení

Multifunkční profesionální hořák s odlehčenou ergonomickou rukojetí pro tvrdé pájení do 28 mm a měkké pájení do 35 mm. Ideální pro opravy a montáž topení, chladicí a klimatizační techniky i pro jiná využití jako např. odlakování nebo smršťování hadic. Při pájení na 90 % nahradí jiné kyslíkové/plynové zařízení.

S pěti výměnnými hořákovými nástavci v jednom hořáku, můžete pájet, svařovat, smršťovat, nahřívat, jakož i provádět přesnou práci. Sytém TwistNload dovoluje rychlé, bezpečné a pohodlné vyměňování typu hořáků i plamene.

MAPP, propylenový plyn vytváří stabilní plamen (2 400 °C), který umožňuje pracovat s hořákem v otočené pozici - hlavou dolů, i za mínusových teplot.

SUPERTRONIC 2000 – ruční elektrický závitořez do Ø2“

Elektrický závitořez slouží k rychlému a snadnému zhotovení přesných normovaných a bezpečných závitových spojů. Je ideální do špatně přístupných míst (rohů, šachet apod.) díky mimostřednému upínání řezacích hlav, které umožňuje řezání závitů blízko stěny.

VÝHODY

 • Bezpečné uchycení při obou směrech otáčení díky tvrzenému, prismatickému ozubenému protidržáku.
 • Absolutně stabilní uchycení řezných hlav díky přímému upnutí s aretací rozpěrným kroužkem.
 • Příjemné zacházení při práci díky velkému přepínači pro chod vpřed i vzad
 • Spolehlivý motor pro neustálé použití
 • Vysoce redukovaná převodovka s kuželovitým soukolím, indukčně kalená, 7 paralelně uspořádaných hnacích hřídelí s kuličkovými ložisky po obou stranách.
 • Vysoký a konstantní převodový moment při plném zatížení
 • Výkon motoru: Univerzální motor, 1010 W, dvojitě izolovaný dle norem VDE a CEE, odrušen proti jiskření
 • Rychlost řezání: 15-25 min-1, rychlý zpětný chod 60 min-1 (4-násobný zpětný chod díky převodovce se zpětným chodem)
 • Nenáročný na údržbu díky neustálému promazávání

ROFROST TURBO - zmrazovací zařízení

ROFROST je zmrazovací systém pro měděné, ocelové, plastové a vícevrstvé trubky. Škála využití je široká, od údržbářských a opravárenských prací, přes práce při rozšiřovaní zařízení v oblasti sanitárních a topenářských instalací.

Efektivně a bezpečně zmrazuje rozvody vody a topení díky chladícímu prostředku. Mobilní aplikace ROFROST App poskytuje údaje o době zmrznutí.

VÝHODY

 • Bezpečné zmrazovaní: teploměr na zmrazovacích objímkách jako ukazatel kompletního zmrazení trubky
 • Redukční vložky v různých velikostech na všechny běžné průměry potrubí
 • S pomoci flexibilních hadic a jednoduchého upínacího sytému nepředstavuji ani práce nad úrovni hlavy a ve vynucených polohách žádný problém
 • Extra tenký utahovací systém pro použití v těsných prostorech
 • Použití tepelně vodivé pasty garantuje optimální pokrytí ledem. Zabraňuje vzniku vzduchových bublinek mezi zmrazovacími kleštěmi a trubkou. Není nutné trubku pokropit vodou

R600 – čistička potrubí na Ø 20-150 mm se sadou spirál

Spolehlivá a výkonná čistička potrubí pro práci v servisní oblasti, v nemocnicích a pro komunální zařízení. Univerzální využití v interiérech i exteriérech. Výkonný motor pracuje spolehlivě i při silně ucpaných potrubích.

VÝHODY

 • Přímé napojení 16 mm a 22 mm spirál
 • Se zásobníkem pro spirálu možný i Ø 8 a 10 mm (volitelné)
 • pracovní délka 50 m, s Ø 16 mm spirály S
 • pracovní délka 60 m, s Ø 22 mm spirály S

Přijďte si vybrané stroje „osahat“ naživo do showroomu a prodejny v Brně. Sídlí na Dukelské třídě 247/69 a otevřeno máme každý všední den od 7 do 16 hodin.

Objednat si je všechny můžete (kdykoliv) na http://www.esl.cz/naradi-rothenberger.

Doba sdílená v půjčovně nářadí v Brně

Chápeme, že speciální "vercajk", který potřebujete párkrát do roka, se nevyplatí hned kupovat. Žijeme v době sdílení, proto vám nabízí možnost pronájmu nářadí a strojů v půjčovně nářadí v Brně. Pronajmete si stroj za pár kaček a jen na dobu, kdy ho skutečně potřebujete. Katalog půjčovaného nářadí, ceník a podmínky pronájmu najdete na http://www.esl.cz/pujcovna-naradi.

Pronajmout si u nás můžete lisovací, zmrazovací a pájecí techniku, nářadí na opracování plastových a ocelových trubek a mnoho dalšího.

 

 

 

Kvalita prověřená časem

Díky nářadí a strojům ROTHENBERGER pracují profesionální řemeslníci po celém světě s profi vybavením, a to už 70 let. A tomu se říká „KVALITA PROVĚŘENÁ ČASEM“.

 

E S L, a.s.

Dukelská třída 247/69
614 00 Brno

www.esl.cz

e: rothenberger@esl.cz
t: +420 545 240 706

 

Zpět

máte zájem o naše služby? napište nám

Servisní centrum pro ROTHENBERGER Brno

Dukelská třída 247/69
614 00 Brno

mapa

Telefon: 545 240 706

E-mail: rothenberger@esl.cz

Servisní centrum pro ROTHENBERGER Praha

Kyslíková 1984/4,
143 00 Praha

mapa

Servisní technik:
Marek Nejez

Telefon: 545 240 706

E-mail: rothenberger@esl.cz