facebook
e-shop

Výměníky pájené mědí

Efektivní přenos tepla pro řadu aplikací v oblasti centrálního zásobování teplem, vytápění, chlazení, kondenzace a přípravy teplé vody.

 

Mědí pájené deskové výměníky tepla jsou kompaktní jednotky, které zajišťují efektivní přenos tepla a jsou schopny odolat vysokém tlaku a teplotě. Pájené deskové výměníky tepla jsou vhodné pro řadu aplikací v oblasti centrálního zásobování teplem, vytápění, chlazení, kondenzace a přípravy teplé vody.

mědí pájené deskové výměníky Alfa Laval

 

POUŽITÍ

Deskové výměníky tepla Alfa Laval jsou klíčovými komponenty v řadě systémů centrálního zásobování teplem, vytápění, přípravy teplé vody, chlazení a průmyslových aplikací. Vyznačují se především vysokou energetickou účinností zajišťující úsporný provoz.

- komerční vytápění a chlazení (HVAC)
- chladírenské aplikace
- průmyslové vytápění a chlazení
- chlazení olejů

 

PRINCIP FUNKCE

Pájené deskové výměníky tepla jsou tvořeny souborem desek lisovaných z plechu vysoce kvalitní nerezové oceli. Zvlnění desek zabezpečuje vysoký prostup tepla a zároveň zvyšuje jejich tuhost. Desky jsou k sobě poskládány tak, aby mezi nimi vznikly kanály do kterých je vstupními otvory v rozích desek distribuována teplonosná kapalina. Každá deska je obtékána primárním médiem z jedné strany a sekundárním médiem ze strany druhé, přičemž dochází k prostupu tepla. Měděná pájka vzájemně spojuje desky nejen po jejich obvodu, ale i ve všech styčných místech sousedících desek. Díky tomu jsou pájené výměníky tepla schopné odolat vysokým teplotám (až 225 °C) a vysokým tlakům (až 49 bar).

 

VÝHODY PÁJENÝCH DESKOVÝCH VÝMĚNÍKU TEPLA

- vysoká účinnost přestupu tepla i při malém středním logaritmickém rozdílu teplot (LMTD)
- jejich vysoká kompaktnost zadržuje snadnou instalaci i v místech s omezeným prostorem
- pájka ve srovnání s těsněním u rozebíratelných výměníků odolává vysokým teplotám a vysokým tlakům
- výměníky se standardním počtem desek jsou skladem, díky čemuž jsou zabezpečeny krátké odací lhůty. 

 

PROVEDENÍ A MATERIÁLY

Standardní provedení

Svazek desek je na obou stranách ukončen koncovými deskami, přičemž přední deska je osazena připojovacími hrdly. Pevné spojení měděnou pájkou na všech styčných bodech zajišťuje vysokou odolnost proti tlaku a teploptám. Zvlnění desek zvyšuje jejich tuhost a vytváří turbulenci, která přispívá k účinnosti prostupu tepla a omezuje zanášení.

Různé možnosti provedení

Pájené deskové výměníky tepla Alfa Laval mohou být dodány v široké škále provedení. U každého výmeníku je v nabídce hned několik profilů desek odpovídajících různým podmínkám a výkonným specifikacím. Pro zajišrění optimální funkce si můžete vybrat výměník ve standardní konfiguraci, nebo jednotku navrženou podle Vašich specifických potřeb. 

výměník víceproudý

                         Jednochodý                                                       Dvouchodý                                                   Vícestupňový

 

Standartní tepelný výměník AC - výparník / kondenzátor DOC - olejové aplikace AXP - CO2 a vysoké tlaky
výměník mědí pájený výpěrník a kondenzátor